Началници на Национален военен университет "Васил Левски" от 1878 година до днес

1. Гвардейски капитан/подполковник Николай Николаевич Флейшер – от 1 септември 1878 г. до 30 май 1879 г.

2. Майор Константин Трофимович Рябинкин – от 31 май 1879 г. до 11 януари 1882 г.

3. Подполковник Арнолд Александрович Ремлинген – от 12 януари 1882 г. до 21 март 1884 г.

4. Подполковник/полковник Всеволод Викторович Сахаров – от 22 март 1884 г. до 8 октомври 1885 г.

5. Ротмистър Анастас Тодоров Бендерев – от 9 октомври 1885 г. до 28 октомври 1885 г.

6. Майор Петър Димитров Груев – от 30 декември 1885 г. до 12 август 1886 г.

7. Подпоручик Атанас Кикименов – от 12 август 1886 г. до 28 август 1886 г.

8. Капитан Христофор Георгиев Хесапчиев – от 29 август 1886 г. до 22 януари 1887 г.

9. Майор Рачо Петров Стоянов – от 23 януари 1887 г. до 1 юли 1887 г.

10. Майор Павел Петров Христов – 2 юли 1887 г. до 24 юли 1887 г.

11. Майор Върбан Николов Винаров – от 25 юли 1887 г. до 27 октомври 1887 г.

12. Майор Стефан Георгиев Паприков – от 28 октомври 1887 г. до 4 юни 1891 г.

9а. Подполковник/полковник Рачо Петров Стоянов – от 5 юни 1891 г. до 1 ноември 1891 г.

13. Подполковник/полковник Кирил Ботев Ботев – от 2 ноември 1891 г. до 28 февруари 1897 г.

10а. Полковник Павел Петров Христов – от 1 март 1897 г. до 28 май 1897 г.

14. Подполковник/полковник Михаил Попов Савов – от 29 май 1897 г. до 19 март 1903 г.

15. Подполковник Васил Петров Петев – от 20 март 1903 г. до 3 юни 1903 г.

16. Генерал-майор Стефан Лазаров Ильов – от 4 юни 1903 г. до 19 януари 1904 г.

15а. Подполковник/полковник Васил Петров Петев – от 20 януари 1904 г. до 14 март 1905 г.

17. Полковник/генерал-майор Атанас Григориев Назлъмов – от 15 март 1905 г. до 7 ноември 1907 г.    

18. Генерал-майор Вичо Дионисиев Диков – от 8 ноември 1907 г. до 2 април 1910 г.

13а. Генерал-майор Кирил Ботев Ботев – от 3 април 1910 г. до 1 януари 1912 г.

19. Полковник Иван Христов Пачев – от 1 януари 1912 г. до 17 март 1912 г.

20. Полковник Никола Тодоров Жеков – от 17 март 1912 г. до 20 септември 1912 г.; от 11 август 1913 г. до 2 септември 1913 г.

21. Подполковник/полковник Иван Цолов Луков – от 27 септември 1913 г. до 9 март 1914 г.

22. Полковник Стефан Тасев Тасев – от 9 март 1914 г. до 10 септември 1915 г.

23. Майор Димитър Стефанов Дренков – от 11 септември 1915 г. до 15 септември 1915 г.

24. Полковник Георги Савов Стойнов – от 16 септември 1915 г. до 17 септември 1917 г.

25. Полковник Атанас Петков Каишев – от 17 септември 1917 г. до 29 октомври 1918 г.

26. Полковник Петър Иванов Мидилев – от 29 октомври 1918 г. до 7 ноември 1919 г.

27. Полковник Стефан Нойков Нойков – от 8 ноември 1919 г. до 16 юни 1920 г.

28. Полковник Славейко Василев – от 16 юни 1920 г. до 20 октомври 1920 г.

29. Полковник Никола Стоянов Каблешков – от 21 октомври 1920 г. до 10 януари 1923 г.

30. Полковник Христо Константинов Христов – от 10 януари 1923 г. до 14 юни 1923 г.

31. Подполковник/полковник Дамян Дамянов Велчев – от 14 юни 1923 г. до 5 септември 1928 г.

32. Генерал-майор Сотир Стоянов Маринков – от 5 септември 1928 г. до 31 януари 1929 г.

33. Полковник/генерал-майор Михаил Йовов Йовов – от 31 януари 1929 г. до 19 май 1934 г.

34. Полковник Боян Георгиев Урумов – от 19 май 1934 г. до 23 май 1934 г.

35. Полковник Крум Недев Колев – от 23 май 1934 г. до 23 януари 1935 г.

36. Полковник Димитър Стоянов Стоянов – от 23 януари 1935 г. до 4 ноември 1935 г.

37. Полковник Васил Тенев Бойдев – от 4 ноември 1935 г. до 8 октомври 1936 г.

38. Полковник/генерал-майор Никола Николов Хаджипетков – от 12 октомври 1936 г. до 28 февруари 1938 г.

39. Полковник/генерал-майор Никола Михайлов Михов – от 28 февруари 1938 г. до 14 април 1941 г.

40. Полковник Константин Константинов Хаджиатанасов – от 14 април 1941 г. до 14 юли 1941 г.

41. Полковник Александър Попов Попдимитров – от 14 юли 1941 г. до 5 октомври 1942 г.

42. Полковник/генерал-майор Иван Христов Сапунджиев – от 5 октомври 1942 г. до 12 септември 1944 г.

43. Генерал-майор/генерал-лейтенант Христо Христов Стойков – от 12 септември 1944 г. до 26 януари 1948 г.

44. Полковник Станчо Христов Хаджиев – от 26 януари 1948 г. до 21 май 1952 г.

45. Полковник Крум Алексиев Руменин – от 22 май 1952 г. до 16 юни 1952 г.

46. Полковник Георги Исаков Ангелов – от 17 юни 1952 г. до 9 ноември 1955 г.

47. Генерал-майор Димитър Димитров Попов – от 9 ноември 1955 г. до 25 август 1957 г.

48. Подполковник Митов – от 25 август 1957 г. до 30 януари 1958 г.

49. Генерал-майор Стоян Николов Стоянов – от 30 януари 1958 г. до 19 септември 1958 г.

50. Полковник Пенчо Кръстев Янкулов – от 1 октомври 1958 г. до 8 септември 1959 г.

51. Полковник Иван Миланов Янакиев – от 9 септември 1959 г. до 30 септември 1959 г.

52. Генерал-майор Борис Димитров Карамфилов – от 30 септември 1959 г. до 20 август 1964 г.

53. Полковник Атанас Димов Дамянов – от 21 август 1964 г. до 20 октомври 1964 г.

54. Генерал-майор Цаньо Минчев Бакалов – от 21 октомври 1964 г. до 31 август 1968 г.

53а. Полковник Атанас Димов Дамянов – от 1 септември 1968 г. до 13 октомври 1970 г.

55. Полковник Бочо Нетов Томов – от 13 октомври 1970 г. до 22 март 1972 г.

53б. Полковник Атанас Димов Дамянов – от 22 март 1972 г. до 26 юни 1972 г.

56. Полковник/генерал-майор доцент к. в. н. Делчо Христов Станимиров – от 27 юни 1972 г. до 30 октомври 1982 г.

57. Генерал-майор Ганчо Цанков Стоянов – от 30 октомври 1982 г. до 1 октомври 1985 г.

58. Полковник/генерал-майор Пею Алексиев Янчев – от 1 октомври 1985 г. до 30 декември 1991 г.

59. Полковник Петко Недялков Пенков – от 31 декември 1991 г. до 31 август 1996 г.

60. Генерал-майор Георги Ангелов Георгиев – от 1 септември 1996 г. до 22 май 2001 г.

61. Полковник Христо Колев Кротев – от 22 май 2001 г. до 30 юни 2002 г.

62. Бригаден генерал/генерал-майор Ангел Костадинов Златилов – от 30 юни 2002 г. до 20 май 2004 г.

63. Бригаден генерал /генерал-майор Георги Танев Георгиев – от 20 май 2004 г. до 3 юни 2008 г.

64. Бригаден генерал Цветан Георгиев Харизанов – от 3 юни 2008 г. до 3 декември 2013 г.

65. Полковник доцент доктор инженер Христо Атанасов Атанасов – от 3 декември 2013 г. до 1 май 2014 г.

66. Бригаден генерал Стефан Динчев Янев – от 2 май 2014 г. до 21.06.2014 г.

67. Бригаден генерал Тодор Цонев Дочев – от 21 юни 2014 г.

Назад