Държавно военно индивидуално – отборно първенство по лека атлетика

От 24.09 до 26.09.2010г. на стадион „Хаджи Димитър” – гр. Сливен се проведе Държавно военно индивидуално – отборно първенство по лека атлетика. Участваха 9 мъжки и 6 женски отбора от военни спортни клубове членове на Националната асоциация за военен спорт.
Старши треньор на отборите ц.сл. Тошко Ангелов Василев

Дисциплини:

  1. 100 метра - мъже

Индивидуално класиране:
1 място – с-на к-т Александър Хашъмов – ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново;
2 място – ст.серж. к-т Венислав Николов – ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново;
3 място – Калоян Ангелов – ВСК”Артилерист” - Асеновград.
Отборно класиране:
1 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 200 метра - мъже

Индивидуално класиране:
1 място – Георги Томов – ВСК „Спартак” - София;
2 място – Йордан Божанов – ВСК „Логистик” - Пловдив;
3 място – с-на к-т Илия Куцаров - ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново.
Отборно класиране:
1 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 400 метра - мъже

Индивидуално класиране:
1 място – с-на к-т Илия Куцаров - ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново;
2 място – Георги Първанов - ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – Калоян Ангелов - ВСК „Артилерист” – Асеновград.
Отборно класиране:
1 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 800 метра - мъже

Индивидуално класиране:
1 място – Цачо Събев – ВСК „Феникс” – Граф Игнатиево;
2 място – Явор Димитров ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – Борис Гачев - ВСК „Логистик” - Пловдив.

 

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново
2 място – ВСК „Феникс” – Граф Игнатиево;
3 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна.

  1. 3000 метра - мъже

Индивидуално класиране:
1 място – с-на к-т Илия Куцаров - ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново;
2 място – Васил Пешев - ВСК „Феникс” – Граф Игнатиево;
3 място – Георги Първанов - ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна.
Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново
2 място – ВСК „Феникс” – Граф Игнатиево;
3 място – ВСК „Спартак” - София.

  1. 4х100 метра - мъже

Отборно класиране:
1 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 4х400 метра - мъже

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. Скок дължина  - мъже

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград

  1. Тласкане на гюле - мъже

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Феникс” – Граф Игнатиево.

Комплексно класиране мъже:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград .

  1. 100 метра - жени

Индивидуално класиране:
1 място – к-т Велизара Димитрова - ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново
2 място – ст.серж. к-т Павлина Николова – ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново;
3 място – Десислава Русева - ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна.

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 200 метра - жени

Индивидуално класиране:
1 място – Десислава Русева - ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – к-т Велизара Димитрова - ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново;
3 място – ст.серж. к-т Павлина Николова – ВУСК „Васил Левски” – Велико Търново.
Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 400 метра - жени

Индивидуално класиране:
1 място – Десислава Русева - ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – мл.серж. к-т Никол Златева - ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – ст.серж. к-т Мая Стоянова - ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново.
Отборно класиране:
1 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 800 метра - жени

Индивидуално класиране:
1 място – мл.серж. к-т Никол Златева - ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ст.серж. к-т Мая Стоянова - ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – Петя Антонова - ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна.

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново
2 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград;
3 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна.

  1. 1500 метра - жени

Индивидуално класиране:
1 място – мл.серж. к-т Никол Златева - ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ст.серж. к-т Мая Стоянова - ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
3 място – Петя Антонова - ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна.
Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 4х100 метра - жени

Отборно класиране:
1 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. 4х400 метра - жени

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

  1. Скок дължина  - жени

Отборно класиране:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград;
3 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна.

  1. Тласкане на гюле - жени

Отборно класиране:
1 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
2 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград.

Комплексно класиране жени:
1 място – ВУСК „Васил Левски” - Велико Търново;
2 място – ВВМУ „Н.Вапцаров” – Варна;
3 място – ВСК „Артилерист” – Асеновград .

 

 

 

 

 

 

 

Назад