Състезанието по приложна електроника се провежда от десет години и в него участват курсанти и студенти от университети и висшите училища в страната. Негов организатор е доцент д-р Николай Долчинков – преподавател в Националния военен университет „Васил Левски“. Състезанието се организира със съдействието и помощта на фирма „Елимекс“ ЕООД, която осигурява елементите и платките за всички участници, а също така и наградите – грамоти и ваучери за победителите и останалите участници в състезанието.


Според регламента състезанието се провежда в два кръга, като в тях се съревновават няколко висши училища и университети. В първи кръг надпреварата е индивидуална между осем участници от всяко учебно заведение. Този етап на състезанието се провежда през месец април. Задачата, която трябва да изпълнят състезателите е изработката на платка от определен вид за 60 минути, а ако успеят да се справят до 30 минути получават допълнителен бонус. Двамата финалисти, показали най-добри резултати от първи кръг се класират за участие във втория етап на състезанието. На финала класирането е отборно и индивидуално.


В тазгодишното съревнование участваха обучаеми от НВУ „Васил Левски“ Велико Търново, факултет „Артилерия, ПВО и КИС“ на НВУ „Васил Левски“ гр. Шумен, ВВВУ „Георги Бенковски“ гр. Долна Митрополия, ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ гр. Варна, Технически университет гр. Габрово и Технически университет гр. Варна.
Финалът се състоя на 8 май 2025 г. в НВУ „Васил Левски“ град Велико Търново. Във финалния кръг участниците от всеки отбор получават компонентите си заедно, като има добавени и излишни електронни елементи. Двама участници от всеки отбор трябва да разделят елементите и после всеки от тях изработва своята платка. Платките на двамата участници са различни, но комплектите са еднакви за всички отбори. Участниците от един отбор могат да си помагат при работата, но всеки сам запоява своите елементи и накрая изделието трябва да проработи. Допълнителни бонуси отборите могат да спечелят за почистено и подредено работно място, както и за правилен отговор на три теоретични въпроса, свързани с изработването на платката. Времето за работа е 50 минути, като тук не се печелят бонуси за време на изработване.
Работата на състезателите оцениха представителите на търговска верига „Елимекс“ ЕООД инж. Детелина Иванова и инж. Иво Иванов.


Първото място в отборното и индивидуално класиране заеха представителите на Технически университет – Габрово в състав: Кристина Георгиева и Симеон Славков. Кристина Георгиева е първа и в индивидуалната надпревара, а на почетното второто място се класира Симеон Славков. Трето място в индивидуалното класиране зае Антон Атанасов от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ гр. Варна.
Второто място в отборното съревнование бе за обучаемите от Военноморското училище.
Представителите на НВУ „Васил Левски“ заеха почетното трето място в отборното класиране. В индивидуалното класиране на четвърто място застана курсант-старши сержант Димитър Димитров, а на пето курсант-старшина Бруклин Динов.